Crònica Sub 16

Partit S16 grup B, dissabte 6 d’octubre 2018, 12.30 h.

RCC: 0 – CNPN: 64.

 

Primer partit oficial de la categoria S16 del club. El nostre equip integrat en gran part per a jugadores i jugadors que s’inicien en l’aventura del rugby es va enfrontar amb un equip consolidat i amb més experiència.

 

El nostre equip no li va perdre mai la cara al partit i conforma avançaven els minuts, es va aconseguir fer funcionar alguns aspectes del joc. Per una banda la davantera es va anar centrant i es va aconseguir guanyar algunes meles i tochue. D’altra banda els tres quarts es van anar posicionant cada vegada millor el camp, situació que permetia una millor continuïtat en els atacs, així com una defensa més efectiva.

 

En definitiva un partit per anar agafant experiència, perquè les nous jugadors i jugadores es familiaritzin i assumeixin les realitats del rugby, i on volem destacar la il·lusió i el compromís de tot l’equip.

 

Continuem treballant!, Continuem l’aventura!

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *