FC Barcelona Vs RC Cornellà Senior

_mg_2785

El passat Dissabte el nostre equip Senior va jugar un partit mes d’aquesta prèvia de Divisió D’Honor Catalana. Un resultat que no deixa veure el que va ser el partit.

Una primera part jugada a un ritme molt alt per part dels dos equips, poc habitual d’aquesta categoria, els nostres que a poc a poc van millorant els seus defectes defensius. Van aguantar durant molts minuts, obligant a un Barça molt superior a fer jugades de fins a 5 o 6 fases. El joc de posicionament del Cornellà va anar bé, però la falta de placatges guanyadors donava la possibilitat als culers de fer el seu joc de continuïtat.

La segona part va baixar força el ritme a causa del desgast dels dos equips i a la poca banqueta de la qual disposava els de Llobregat, jugant 40 minuts amb 14 jugadors per l’expulsió, molt rigorosa de Òscar Català.

Els resultats a part, els nostres estem millorant força i treballant cada dia per fer una bona lliga aquesta temporada.

2 thoughts on “FC Barcelona Vs RC Cornellà Senior

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *